Шановні депутати, жителі сіл Фурсівської ОТГ!
Наразі хочу дещо висвітлити ситуацію в селі Матюші – а саме, за допомогою депутатів місцевої громади, які входять в склад земельної комісії, а також комісії МінЮсту з розгляду скарг у сфері державної реєстрації відбувається таке собі рейдерське захоплення ТОВ Агрофірма “Матюші”.

Ще у 2016 році іноземний агрохолдинг Ресіліент (Mabon Group) придбав корпоративні права ТОВ Агрофірма “Матюші”, яке мало вже укладені договори оренди землі сільськогосподарського призначення (паї) до 2024 року. Нічого складного, звичайна типова ситуація, звичайна інвестиція іноземців в Україну. Всі договори та права оренди були зареєстровані в Державному реєстрі речових прав ще з 2014 по 2016 роки, люди (орендодавці) отримували грошові кошти за оренду, їм обмолочувались культури, орались городи, надавались інші послуги, продукція тощо.
Аж раптом в один прекрасний момент знайшлись «бажаючі» цю землю відібрати (Шамраївський Цукровий завод) і переоформити договори оренди. І не повірите, не через «здібних» реєстраторів чи нотаріусів, а через Мінюст (!), точніше – через Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України. Схема дуже проста:
1. Готується скарга до Комісії Мінюсту на рішення державних реєстраторів про реєстрацію прав оренди на земельні ділянки (ті, що зареєстровані ще починаючи з 2014 року). Підстава (будете сміятись): твердження людей, що вони начебто не підписували договорів оренди 4 роки тому, 4 роки не обробляли своїх земельних ділянок, і тут в лютому (!) 2018 року всі дружно 30 чоловік, вийшли в поле обробляти свої земельні ділянки (ще раз наголошу, в лютому при -10 морозу), побачили там чужу техніку, звернулись до юристів, ті їм взяли Інформаційні довідки з реєстру і ДІЗНАЛИСЬ, що вже 4 роки в Реєстрі зареєстровані права оренди за нашим підприємством.
2. Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації приймає Висновок про задоволення скарги.
3. Міністр юстиції або його заступник підписує наказ про скасування рішення про державну реєстрацію прав оренди. ДП Мінюсту «НАІС» виконує це рішення та вносить відповідні записи до Реєстру.
4. В подальшому «новий» орендар реєструє в Державному реєстрі вже свої права оренди.

Прикольно, правда?

Більш того, ми ( Агрофірма Матюші) знайшли людей, які дані скарги не підписували. Також, деякі “скаржники” померли декілька років назад. Також деякі скаржники отримували орендну плату на 1-3 роки наперед, підписували додаткові угоди до договорів оренди.
Комісія прийняла все таки рішення проти нас. Ось так в один момент, за 5 робочих днів (28.02 скарги були зареєстровані в Мінюсті, а вже 7.03 Комісія прийняла своє рішення) підприємство позбулось прав оренди майже 30 укладених на 7-10 років земельних ділянок.

Таким же чином, за декілька днів, “чорні” реєстратори розірвали ще 60 договорів оренди і зареєстрували нові за тим же ТДВ Шамраївський цукровий завод. Доречі, нам комісія Мінюсту з цього приводу не допомогла, скарга не задоволена.

А зовсім нещодавно вже місцеві депутати, що входять до земельної комісії, зібрались віддати дороги між паями !!! (які мають статус земельних ділянок загального користування, що не можуть бути передані комусь в оренду) тому ж Шамраївському цукровому заводу (який в принципі має (ми цього не визнаєм, ці гектари у нас вкрали, і найближчим часом вони повернуться) лише 200 га з 2000 у Матюшах) не дивлячись на те, що Агрофірма Матюші теж бажає за них платити оренду – на умовах соцугоди.

В результаті маєм юридичну ситуацію, а також шахматку, якої не бачив цивілізований світ.

Суди ідуть, залучені іноземні інституції на кшталт міжнародних міжурядових комісій, МВФ, – справедливість буде відновлена найближчим часом.

Хочу сказати, що в результаті ворожих дій певних депутатів громади, маємо намір перенести підприємство, яке повністю легально платить всі податки, т.е. ЩОМІСЯЦЯ сплачує податків у громаду більш ніж 120 000 грн, у іншу податкову юрисдикцію. В результаті, бюджет громади втратить близько 1,5 млн грн на рік. – мінімум.

Чи варта особиста (можливо, це особиста думка автора) вигода такими втратами для всієї громади – думати вам, нешановні депутати.

Якщо ви будете творити такий безпредел, то і ми мусимо відповідати адекватно.

Поділитися новиною:

Теги:

One thought on “Звернення директора ТОВ Агрофірма “Матюші”

  1. Марія сказав:

    Цікаво, директора Агрофірми навчали орфографії та діловій українській мові? Що таке захвати? Захоплення завжди були, а стали захвати?

    1. admin сказав:

      Дійсно, мабуть це саме головне в цій статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *