Через безвідповідальну роботу Степаненка Ю. А. та Щербини М. С.- Фурсівська ОТГ може втратити мільйони гривень.

На десятій сесії, яка відбувалась цього року 05 червня 2018 року, була прийнята інфраструктурна субвенція для Фурсівської ОТГ у сумі 3100000 грн. Вона була в повному обсязі направлена на капітальний ремонт вулиці Ярослава Мудрого у селі Фурси. Під час обговорення даного питання я звернув увагу депутатів, що дана субвенція для ВСІЄЇ громади й некоректно направляти всю субвенцію лише на ОДНУ вулицю у селі Фурси та запропонував розглянути варіанти направити субвенцію на дорогу Безугляки – Фурси, або Фурси – Трушки через Рокиту, або освітлення в наших населених пунктах. Також я зауважив, що прямим порушенням є виділення коштів на вулицю, на яку відсутня проектна документація. Представниками виконавчої влади було запевнено всіх депутатів, що все буде добре, проектну документацію буде виготовлено і дорогу зроблять вчасно.

Наразі ми маємо катастрофічну ситуацію: дана субвенція має ПОВЕРНУТИСЯ у державний бюджет через невикористання її протягом календарного року. Часу лишилось обмаль. Казначейство прийме наші документи максимально до 21 грудня 2018 року. В іншому випадку – гроші інфраструктурної субвенції повинні бути повернути в державний бюджет.

Через злочинну неорганізованість відповідальних працівників виконавчого апарату Фурсівської сільської ради, а саме першого заступника сільського голови Степаненка Ю. А. та начальника відділу ЖКГ виконавчого апарату сільської ради Щербини М. С. ми можемо втратити 3100000 гривень інфраструктурної субвенції для нашої громади.

На минулому тижні під час відрядження у Швецію та Данію в рамках програми «Просторове планування ОТГ» я мав перемовини із членами нашої делегації, а саме із представником Мінрегіону, кількома мерами та заступниками з інших ОТГ України. ВСІ вони запевнили, що інфраструктурна субвенція завжди повертається у державний бюджет у разі невикористання. Є процедура залишити ці кошти, але вона потребує погодження 3-х міністерств, а тому є надскладною та нереальною.

Нещодавно, 08 грудня, фактично відразу після повернення з відрядження, я мав зустріч із сільським головою Фурсенко М.І. Він запевнив мене, що все буде добре, а саме: він домовився в Києві, що невикористані кошти будуть повернуті у наш сільський бюджет весною, коли будуть виконуватись заплановані ремонтні роботи. Але – це гроші, якщо вони підуть із бюджету сільської громади тепер, за умови їх цільового невикористання, а на нас попереду чекають президентські вибори та багато непередбачених змін, виникає запитання: хто виступить гарантом, що ми отримаємо ці кошти назад?!. Все ж дорогу на вулиці Ярослава Мудрого у Фурсах в будь-якому випадку необхідно буде закінчувати у 2019 році, але вже коштом нашого сільського бюджету.

Стан дороги по вулиці Ярослава Мудрого сьогодні:

Результатом зустрічі із Миколою Івановичем є домовленість максимально дотримуватись наступної стратегії:

  1. Визначитись із виконавцями робіт по дорозі – яку суму вони закриють актами виконаних робіт у цьому році.
  2. За гроші, які залишиться незакритими актами – будемо звертатись у Мінрегіон для перерозподілу на можливі варіанти.
  3. Відповідно до постанови Кабміну № 200 від 16.03.2016 року «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад», ми можемо направити наші залишки коштів на закупівлі техніки, сміттєвих бачків чи/або ще чогось, іншого необхідного, але до тендерного (працівники апарату фізично не встигнуть провести тендер), на співфінансування інших програм і проектів, що реалізуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, тобто можемо направити на співфінансування будівництва амбулаторії у селі Фурси (і повернути наші кошти у сумі близько 890000 грн).

Мета у нас одна: зробити все можливе, щоб максимально використати та не повертати надану нам субвенцію у державний бюджет.

По даній ситуації, я буду вимагати звіт представників виконавчого апарату, які відповідали за дане питання. Якщо гроші громади підуть назад до бюджету – буду вимагати проведення оцінки роботи працівників, і звільнення винних.

Поділитися новиною:

Теги:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *