30 жовтня в стінах УНІАН відбулася прес-конференція на тему: «Сільський розвиток очима органів місцевого самоврядування».

Українські аграрії просять уряд поліпшити систему розподілу земельних ділянок сільськогосподарського призначення між об’єднаними громадам, а також спростити реєстрацію сімейних фермерських господарств та систему їх оподаткування, що дасть змогу підвищити рівень соціального захисту сільських жителів і спростити ведення бізнесу на сільських територіях.

Про це заявили учасники прес-конференції в УНІАН: голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад (ВАССР), голова Фурсівської об’єднаної територіальної громади Микола Фурсенко; виконавчий директор Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Микола Поєдинок; член-кореспондент НАН України, голова координаційної ради ГО “Українська мережа сільського розвитку” Олена Бородіна; заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», експерт Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Віталій Саблук; експерт USAID Сергій Кубах; керівник програми місцевого системного розвитку Наталія Слинько.

Українські аграрії просять уряд поліпшити систему розподілу земельних ділянок сільськогосподарського призначення між об’єднаними громадам, а також спростити реєстрацію сімейних фермерських господарств та систему їх оподаткування, що дасть змогу підвищити рівень соціального захисту сільських жителів і спростити ведення бізнесу на сільських територіях, повідомляє УНІАН.

Нам зараз повернули землі сільськогосподарського призначення, які перебувають за межами населених пунктів у комунальній власності. Але ці землі вже кимось використовуються. І ці користувачі не дуже погоджуються, щоб там щось створити на користь громади. Вони роблять свій бізнес, який найчастіше полягає у вирощуванні сільгосппродукції, яка піде на ринок. Але мало кого цікавлять можливості створення сільських кооперативів і сімейних фермерських господарств. І коли питання полягає в тому, щоб відновити сімейні фермерські господарства, а держава вирішила давати на це допомогу, – то таких людей на сьогодні, на жаль, дуже мало, – зазначив голова Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Микола Фурсенко.

Також, за словами Миколи Фурсенко, на сьогодні система розподілу сільськогосподарських земель між територіальними громадами незбалансована. Крім того, уряд досі не ввів єдину відкриту базу земельних ділянок, що ускладнює їх облік і сприяє нерівному доступу до них.

За словами Саблука, уряд повинен спростити порядок реєстрації фермерських господарств і дозволити отримувати фермерам дотації незалежно від форми майна. Крім того, він зазначив, що для ефективного розвитку українських сіл уряд повинен спростити ведення бухгалтерського обліку для фермерів, забезпечити нагляд за безпекою продуктів, які виробляють і поставляють на ринок фермерські господарства. Також, суб’єкти місцевої економіки, якими, за словами Саблука, повинні вважатися всі підприємства, більш як 50% податків яких ідуть до місцевих бюджетів, повинні отримувати 50% знижки на оренду земельних паїв у межах територіальної громади.

Як акцентували учасники прес-конференції, програми розвитку сільського господарства повинні орієнтувати фермерів на те, що в обмін на фінансову допомогу вони повинні забезпечити державі безпеку продовольства, сприяти розвитку об’єднаних громад та сільської інфраструктури. При цьому, державна політика в цій сфері повинна стимулювати фермерів не лише виробляти продукцію, а й створювати суспільні блага у вигляді безпечного навколишнього середовища і благополуччя тварин, а також безпеки продуктів харчування.

Поділитися новиною:

Теги:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *