Фурсівська об’єднана територіальна громада Білоцерківського району Київщини готує ряд проектів для стратегічного розвитку територій за рахунок інфраструктурної субвенції. Консультативну допомогу при підготовці проектів надала під час виїзної консультації до Фурсівської громади радник з регіонального розвитку Київського Центу розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe та Мінрегіону.

«Разом з командою Фурсівської ОТГ працювали над заявкою на інфраструктурну субвенцію: обговорили та затвердили ідею проекту, підсилили формулювання в обґрунтуванні потенційного об’єкту фінансування, опрацювали методологію підготовки самої форми заявки», – зазначила Тетяна Тимошенко, представниця Програми ULEAD з Європою. Вона підкреслила, шо «в результаті жвавих та конструктивних дискусій разом вийшли на ідеї майбутніх проектів розвитку громади та погодили попередній план консультацій».

Тетяна Тимошенко розповіла представникам ОТГ про специфіку проектів та напрямки спрямування коштів субвенції на розвиток інфраструктури. Вона нагадала, що 4 квітня Кабмін затвердив розподіл обсягу субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році. Розмір субвенції становить 1,9 млрд грн. Кошти розподіляються між 665 об’єднаними громадами, створеними у 2015-17 роках, пропорційно до площі території та кількості сільського населення ОТГ з рівною вагою обох цих показників.

Радник з регіонального розвитку Київського ЦРМС підкреслила, що після набрання чинності постановою громади матимуть два місяці, щоб подати до Мінрегіону проектні заявки на усю суму субвенції. Тому на реалізацію проектів залишатиметься півроку. Важливо, що кошти субвенції відтепер можна спрямовувати і на капітальний ремонт об’єктів комунальної інфраструктури, а також на капітальний, а не поточний, ремонт вулиць і доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення.

За матеріалами Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe та Мінрегіону

Поділитися новиною:

Теги:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *