Свято Масляна – це культурне та релігійне надбання нашого народу, яке своїм корінням сягає часів давньослов’янської культури.

У християнстві дата святкування Масляної прив’язана до Великодня. Коли буде Масляна 2019, визначити легко. Від дати Пасхи (28 квітня) потрібно відняти 48 днів Великого посту і ще тиждень. Отже, у 2019 році Масляна починається 4 березня і триватиме до 10 березня.

Тиждень Масляної поділяють на два періоди: понеділок, вівторок і середа – Вузька Масляна, а четвер, п’ятниця, субота і неділя – Широка. Протягом перших трьох днів можна виконувати роботу по господарству, а від четверга не варто братися за справи, адже робота заборонена. Кожен день Масляного тижня має свою назву: «Зустріч», «Загравання», «Ласунка»,  «Широкий четвер», «Тещині вечері», «Зовицені посиденьки», «Прощена неділя».

1 березня в стінах школи села Пищики відбулося святкування Масляної. Творчий колектив учнів, вчителів та батьків відтворили цікаві українські традиції та обряди цього свята. Діти декламували вірші, співали пісні, веснянки, грали в ігри. Захід видався колоритним та різнобарвним.

Після святкового концерту пройшла виставка-презентація млинців, у якій взяли активну участь учні 5-11 класів, адже млинці – неодмінний атрибут Масляної. Після свята всі учасники святкового дійства поласували смачними млинцями.

Масляна – це веселі проводи зими, осяяні радісним очікуванням близького тепла, весняного оновлення природи.

Поділитися новиною:

Теги:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *