4 грудня Фурсівський сільський голова Микола Фурсенко взяв участь у круглому столі “Актуальні питання реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади” разом з Прем’єр-міністром В.Гройсманом, народними депутатами, представниками органів місцевого самоврядування, їх провідних асоціацій, міжнародних та вітчизняних експертів, де було обговорено стан впровадження реформи децентралізації, а також сучасні виклики, що постали у процесі її реалізації.

Суттєву увагу було приділено питанню реформування адміністративно-територіального устрою держави в частині створення спроможних районів, про це повідомляє сайт Верховної Ради Ураїни.

Під час круглого столу Глава Уряду акцентував увагу на необхідності закріплення на законодавчому рівні, передусім у Конституції України, «незворотності реформи децентралізації, щоб не було спокуси перерозподілити повноваження чи бюджети знов на користь центральної влади».

Прем’єр-міністр висловив пропозицію розпочати процес внесення змін до основного Закону вже наступного року та поінформував, що ним ініційовано створення робочої групи з напрацювання оновленої Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Основними напрямками цієї концепції повинні стати: трирівнева система – громада, район, регіон; ефективна система місцевого самоврядування; гарантування матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування; запровадження інституту префекта.

У своєму виступі голова підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою М.Федорук відзначив, що на сьогоднішній день назріло питання реформування адміністративно-територіального устрою України, що є складовою частиною масштабної реформи децентралізації. Для її впровадження необхідно прийняти Закон про засади адміністративно-територіального устрою, проект якого Комітет розглянув на своєму засіданні ще в липні цього року та рекомендував Парламенту прийняти його за основу.

Поділитися новиною:

Теги:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *