Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад української культури, рідної мови, традицій. Пекло, створене в Україні на початку 30 х років XX століття, не можна ні з чим порівняти  ні у вітчизняній,  ні у світовій  історії.  Людиноненависницький більшовицький режим вирішив голодом поставити український народ на коліна, змусити будувати комунізм на кістках безневинно  заморених  голодом українців.

Вшановуючи  пам’ять мільйонів українських селян, громадян нашої країни, співвітчизників за кордоном,  всіх людей доброї волі й чистої совісті, які загинули мученицькою смертю від  голоду, 23 листопада у Пищиківській ЗОШ І-ІІІ ступенів була проведена Година Пам’яті «Голодні жнива 1932-1933 років».

Метою заходу було поглибити знання учнів про роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу, виховувати в учнів особисті риси громадянина України, патріота, повагу до історичного минулого та вшанування пам’яті безневинно замучених голодом людей.

Учнями початкових класів нашої школи були виготовлені «Незабудки пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 р. р.»

Хай в кожній оселі, в кожній родині українці схилять голову перед пам’яттю тих, хто не хотів помирати, хто хотів жити, але їх убили  голодом-геноцидом. Хай  в наших  серцях вічно живе пам’ять про ті страшні роки  тихою поминальною молитвою і невгасимою свічою …

Молюсь за нас, дорослі й діти

Щоб не зазнали бід  отих.

Нехай поняття  «хліб», «життя» і «жити» –

Завжди належать до святих.

Поділитися новиною:

Теги:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *