Чого тільки не було за той час, поки ми займалися створенням об’єднаної громади. Доходило навіть до звинувачень в сепаратизмі та тиску з боку вищого керівництва країни. Але про все по порядку. Буквально одразу після Майдану на Білоцерківщині постало питання: як стати більш незалежними від райдержадміністрації, облдержадміністрації та Адміністрації президента. Справа в тому, що зараз за що не візьмись: треба йти у владні кабінети та цілодобово оббивати пороги.

Саме у 2014 році вперше постало питання створення об’єднання територіальних громад. У нас – ГО «Майдан Білоцерківщини» – через це навіть були певні проблеми з СБУ. Це попри те, що ми йшли абсолютно законним шляхом, який прописаний в Конституції. Ми цілком легально зробили в державних структурах печатки і документи, почали готувати договори. Але чомусь це злякало самого гаранта…

Спецслужби не забарилися з візитом до нашої організації, повідомивши, що наші дії – це мало не сепаратизм. Мовляв, ви таким чином об’єднаєтесь і самі собі будете владою. Але ж в Конституції так і прописано: ми, народ, є владою. Проте, як виявилося, це абсолютно не сходиться із поняттями їхньої влади, яку вони узурпували.

Через серйозні перешкоди нам було тяжко рухатися далі. Люди боялись і, в результаті, робота зі створення громади призупинилась. Але коли президент таки підписав закон про децентралізацію і в нас розв’язалися руки, цей процес пішов сам собою по всій Україні. Але при цьому загальмувався саме у Київській області.

Завдяки Миколі Івановичу Фурсенко, голові Фурсів, який також є головою Всеукраїнської асоціації сільських голів та селищних рад для створення ОТГ зробив всі потрібні дії, виїздивши по усіх владних кабінетах. Не вистачало тільки підпису голови КОДА Олександра Горгана. Підпису чекали довго… І все «завдячуючи» тодішньому головного архітектору КОДА Наталії Мошинській, яка під чиєсь замовлення цілеспрямовано блокувала ці процеси.

Вся ця колотнеча тривала довго, поки ми не вирішили організацію акцію протесту, зібравши жителів с. Фурси та прилеглих сіл, які мали увійти у Фурсівську ОТГ. На акцію приїхали всі – і місцеві представники громади, і селяни, і народні депутати.

Після акції ми, підстраховуючись, написали лист до СБУ, Генпрокуратури, обласної адміністрації та адміністрації Президента, де було чітко вказано, що якщо в 10-денний термін не буде виконано наші вимоги, то акція відбуватиметься, але вже у більшому масштабі. Мова йшла вже про блокування роботи Київоблдержадміністрації та Білоцерківської райдержадміністрації.

Як результат, наступного дня пані Мошинська була знята з посади головного архітектора, а Олександр Горган за декілька днів таки підписав документ. На сьогодні це найбільша перемога ГО Майдан Білоцерківщини.

Ми завжди намагалися співпрацювати із владою в різних напрямках, зокрема, у питанні інвентаризації землі, водних ресурсів. Створювали комісії разом з керівництвом райдержадміністрації і району. Але чомусь завжди з’являлися якісь палки в колесах, і ще до початку своєї роботи ці комісії розвалювались. Тобто робилося все для того, аби ми не змогли зробити інвентаризацію та виявити, де розорені дороги, кому віддані водні ресурси, де ті землі, які взяті в оренду невідомо ким. Це – повний безлад!

Зараз вже є громада, вибори призначені, і головне – сьогодні залишилось гідно їх провести, щоб до влади прийшли адекватні люди, які не будуть красти землю. Я сподіваюсь що до влади прийдуть ті люди , які підтримують нашу ідею.

В першу чергу що зробимо після перемоги? Залучимо фахівців та проведемо повну інвентаризацію земель та водних ресурсів, всього майна, яке є на території громади.

Цікаво те, що коли тільки-но ми почали про це говорити, одразу ж заворушилася маса народу. Почалися дзвінки, виклики на перемовини. Тобто люди хочуть домовлятися. Це та влада, яка ще сиділа з часів Януковича яка і досі цим займається. Я вважаю, що невдовзі їхня пісенька буде проспівана. Після цих виборів в процес створення громад автоматично включиться весь район. В Узині в грудні пройдуть вибори громади. В Острійках, Блощенцях, Шкарівці теж пора вибивати власну громаду. Згідно з законом про децентралізацію, за рік-два районної адміністрації вже не буде. Але деякі чиновники цього не розуміють і не хочуть розуміти.

За матеріалами: Моя Київщина

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *